הצטרפו אלינו היום, כדי שיהיה לנו מחר

בחירות 2019 לכנסת ה-22

במשך שנים רבות ישנם רבים הדוגלים באג'נדה הירוקה על כל עקרונותיה. במשך שנים נושא זה נדחק לשולי השיח הציבורי בישראל. למרות שסביבת החיים שלנו היא הגורם מספר אחת למחלות ותמותה בישראל, הרבה מעבר לאירועים בטחוניים ותאונות דרכים. 

היום, לקראת בחירות 2019 לכנסת ה-22 אנו נמצאים ברגע האמת, אין לנו יותר זמן לבזבז ומשאבים לשרוף. הזמן לפעול לשינוי ותיקון מסתיים. זה המועד האחרון שעוד ניתן להציל את החיים שלנו כאן. אנחנו אלו שעל כתפיהם מונחת האחריות הזאת. מחר זה כבר יהיה מאוחר.

מי שחייו חשובים לו, מי שחולם להעניק לילדיו ומשפחתו חיים טובים, בריאות ועתיד לא יכול להשאר יותר אדיש לסביבה שבה הוא חי. אנחנו כאן כדי להלחם על החיים. זאת מלחמה אמיתית על הקיום של כל אחת ואחד מאיתנו. 
 

המפלגה הירוקה בראשות יעל כהן פארן

המפלגה הירוקה היא מפלגה חברתית - סביבתית המאגדת פעילי שטח, מייסדי ארגונים, חברי מועצות ערים ואנשי אקדמיה, הגות ומדע אשר שותפים להכרה כי חיוני שלאג'נדה הסביבתית-חברתית יהיה ביטוי בכל מערכות השלטון. המפלגה הירוקה שמה את האדם במרכז סדר היום של המדינה ודורשת להבטיח חיים בריאים, איכותיים וכלכליים לכל האזרחים ולדורות הבאים, תוך דגש על פיתוח בר קיימא ושמירה על סביבה בריאה. 
 

כיום, לקראת בחירות 2019 לכנסת ה-22 אין שום ספק כי מפלגה ירוקה, בעלת תפיסה רחבה, חייבת להיות חלק אינטגרלי ומשמעותי מהמפה הפוליטית בישראל. המפלגה הירוקה היא ביטוי של השקפת עולם מתקדמת, עמוקה וסדורה, הבאה לידי ביטוי בכל תחומי החיים: בחינוך, בבריאות, בכלכלה, במדיניות החוץ והפנים של המדינה. עקרונות סביבתיים הם חלק בלתי נפרד מתשתית חברתית, כלכלית, אזרחית והומניסטית. ״ירוק״ כבר מזמן אינו נושא צר של שמירת הנוף, הפרחים והעצים. זהו סדר יום פוליטי רחב ונוקב ביותר העומד בפני האזרח הישראלי. זוהי אינה דאגה לסביבה בלבד, אלא דאגה לבני האדם אשר חיים בתוך הסביבה, לרווחתם, אושרם ועתידם. 

יעל כהן פארן

חברת הכנסת ה-20, נציגת ״התנועה הירוקה״ ומעל ל-25 שנה מובילה מאבקים סביבתיים - חברתיים בישראל.
בכנסת הובילה את הנושא הסביבתי בהבאת המאבקים לדיונים, בהובלת השדולה הסביבתית חברתית ובהקמת שדולות רבות, בהן השדולה להצלת ים המלח, שדולת המים, השדולה למען מפרץ חיפה ועוד. 
עמדה בראשות ועדת המשנה לקידום אנרגיות מתחדשות ומעקב אחר יישום הסכם האקלים.

"במשך שנים אני נלחמת עם פעילי הסביבה כתף אל כתף, בתוך הכנסת ומחוצה לה. ביחד צעדנו בהפגנות, נלחמנו בוועדות ובבתי המשפט למען הזכות לחיות חיים בראים בסביבה בריאה.
שעון החול הולך ואוזל ואין לנו יותר זמן להיות נחמדים. הגיע הזמן לשבור את חומת האדישות של הממשלה, של נושאי התפקידים הבכירים, שלנו כחברה. הצטרפו אלי ולמפלגה הירוקה היום, כדי שיהיה לנו מחר להלחם עליו".