הצטרפו אלינו היום, כדי שיהיה לנו מחר

חזון המפלגה הירוקה - בחירות 2019

המפלגה הירוקה היא מפלגה חברתית-סביבתית הפועלת למען שיפור החיים, הבריאות, הרווחה, החינוך והכלכלה של  אזרחי ישראל. הסביבה הינה חלק מהותי ומרכזי בחייו של האדם ועל כן שמירה על הסביבה ודאגה לה, הינה שמירה על האדם ועל עתידו.
המפלגה הירוקה פועלת מתוך אמונה נחושה ביכולת לחולל שינוי אמיתי לטובת כל אחד ואחת מאיתנו.
המפלגה הירוקה תעמוד לימין כל אדם שנפגע מאי צדק חברתי וסביבתי ותוביל אג'נדה הממקמת את האזרח במרכז ומערכת הפועלת להיטיב עמו, עם סביבתו ועם עתידו, עתיד ילדיו, ואף ילדי ילדיו. 
המפלגה הירוקה תגן על זכויות בעלי החיים וחסרי הישע, תתמוך בקיום אורח חיים פלורליסטי ומכבד כל אדם באשר הוא אדם, ללא הבדל דת, גזע, מגדר או נטייה מינית.
המפלגה הירוקה מתמודדת בבחירות 2019 לכנסת ה-22 על מנת להוביל ולהבטיח את ישום עקרונות המפלגה כפי שהם באים לידי ביטוי בחזון.

שמירה על הסביבה הטבעית היא תנאי הכרחי להמשך החיים שלנו כאן. מעבר לתכנון בר קיימא, הגנה על שטחים פתוחים (המעטים שנותרו) מפני פיתוח חסר עכבות, השקעה בתחבורה ציבורית מודרנית, יעילה, כלכלית וזמינה לכל. הורדת התחלואה ושיפור הבריאות, על ידי מניעת זיהום אויר ומים, מעבר לאנרגיות נקיות ומתחדשות, הוצאתם של מפעלים מזהמים ומפגעים מאזורי ישוב, וקידום אורח חיים מקיים ומכבד את האדם וסביבתו.

סביבה

המפלגה הירוקה תפעל בנחישות למען חירות הפרט וחופש הביטוי, שיקום החברה ואיחוי הקרעים בין המגזרים השונים - חילונים ודתיים, יהודים וערבים, ימנים ושמאלנים ויצירת שוויון זכויות והזדמנויות אמיתי לכלל האוכלוסיה ללא הבדל דת, גזע, מגדר ונטיה מינית.

קביעת יעד מחייב להקטנת שיעורי העוני, שיקום מערכת הרווחה והבריאות, הקטנת העומס על בתי החולים באמצעות השקעה במערכת וכן ברפואה מונעת, טיפול בהפחתת זיהום, מניעת עישון, מניעת השמנת יתר ועוד.

חברה

שיקום מערכת החינוך והעלאת רמת הלימודים ואיכות החינוך בכל רחבי הארץ, הם יעדים מרכזיים של המפלגה הירוקה. הכלים לשיקום זה נעוצים בהשקעה בהון האנושי, באמצעות העלאת מעמד המורה ועידוד מקצוע ההוראה. צמצום הפערים בחינוך יתבצע בעידוד מעבר של אנשי חינוך מעולים לפריפריה, ובאמצעות פיתוח כלים טכנולוגיים ופיתוח מערכי הכשרה בתחומי הדיגיטל והטכנולוגיה בפריפריה ובכל הארץ. 

חינוך וטכנולוגיה

​הסביבה לא מבחינה בגבולות שהציב האדם, וזיהום סביבתי עובר גבולות וירטואליים וממשיים כאחד. מאבק במשבר האקלים ושמירה על הסביבה הם מחוייבי המציאות באזורנו, במזרח התיכון.
המפלגה הירוקה תקדם שיתופי פעולה אזוריים, המבוססים על מיזמים סביבתיים חוצי גבולות, שיהוו בסיס לקידום שלום באזור. זאת, תוך הבטחת ביטחונם של תושבי ישראל.

מדיני

מעבר לכלכלה ירוקה ומקיימת הוא תנאי הכרחי לשמירה על החיים בכדור הארץ. המפלגה הירוקה מאמצת את תוכנית "גרין ניו דיל" של האו"ם, אשר מציעה לטפל במשבר הכלכלי העולמי ובמשבר הסביבתי באמצעות שורה של רפורמות כלכליות ירוקות, בהתאמה לישראל.הירוקה רואה ביכולת הטכנולוגית הישראלית מנוע צמיחה מרכזי של התוכנית, כמדינה מובילה בייצור  פתרונות ירוקים פורצי דרך עבור העולם כולו.

כלכל